Deklaracja praw seksualnych

Wstyd seksualny jest odczuciem, który tkwi w naturze każdego człowieka. Tkwi w każdym z nas, z tym, że jego natężenie w każdym człowieku jest indywidualnie zróżnicowane. Treść i zakres wstydu jest uwarunkowana kulturowo. Na nic tłumaczenie, że moje zachowanie jest bez sensu, jeżeli nagość wywołuje w nas uczucie wstydu, skrępowania, jeśli  nas przeraża, czy też drażni.  Natura każdego z nas osadzona jest w konkretnych warunkach, które obrabiają, kształtują, w sposób bardzo widoczny odciskają na niej swe ” piękne ” pomysły naszych różnych wychowawców. Wśród tych pomysłów są i takie, które każą ciała nie dostrzegać, inne wręcz je obrzydzają. Wychowanie w przeświadczeniu, że nagość i wszystko co się odnosi do ciała i jego funkcji – zwłaszcza seksualnych – jest wstydliwe, powoduje, że często czujemy się winni, gdy spoglądamy na obraz naszego własnego ciała lub oglądamy nagość naszego partnera.
 
Środki masowego przekazu lansują nierealistyczne, wyidealizowane stereotypy piękności, z którymi porównuje się każda kobieta i okazuje się, że jest albo za wysoka, albo za niska, albo zbyt płaska, albo za gruba, albo za chuda, zbyt owłosiona, za stara, za ciężka, zbyt inna. Większość kobiet, oceniając się pod względem wyglądu fizycznego, ma tendencję do gorszego oceniania się, niż by to zrobił ktoś inny. W przeciwieństwie do kobiet mężczyźni mają zwyczaj oceniać swój wygląd fizyczny wyżej niż zrobiłby to ktoś z zewnątrz.
 
Kobiety pozostając przywiązane do kulturowo określonych stereotypów piękna fizycznego, mają szczególną skłonność do obwiniania się , jeżeli ich wygląd odbiega od ideału.
 
Nasza seksualność ściśle powiązana jest z poczuciem własnej wartości. Kobieta często odkrywa, że otwiera się seksualnie, wówczas gdy zaakceptuje swoje własne ciało, jego potrzeby i ograniczenia. Musi zatem nauczyć się czerpania przyjemności z widoku jej własnego ciała i nauczyć czerpania przyjemności z podziwiania jego wyglądu.
 
Nie odblokujesz się na widok nagiego ciała partnera, dopóki nie nauczysz się sprawować kontroli nad swoim własnym ciałem W miarę jak wzrasta akceptacja swojego własnego ciała, wzrasta wiara we własne siły oraz niwelujesz negatywne odczucia w kontakcie z nagim ciałem partnera. Człowiek nie oswojony z własną nagością, rozebrany, zachowuje się niezdarnie, brak mu harmonii ruchów i swobody.
 
Co powinnaś zrobić ?
 
1. Przygotuj odpowiedniej wielkości lustro. Nie musi być duże, wystarczy łazienkowe, tak byś mogła widzieć twarz i przynajmniej połowę sylwetki. Ideałem byłoby gdybyś mogła oceniać całą sylwetkę.
 
2. Gdy patrzysz na swoje ciało w lustrze myśl o tym jaką przyjemność sprawia ci patrzenie na swoje ciało. Zamiast się krytykować, pozuj w najbardziej ponętny sposób na jaki cię stać. Nie musisz się rozbierać do końca. Jeżeli nie lubisz swoich piersi lub pośladków, znajdź taką pozycje by ich widok sprawił Ci przyjemność. Ideą tego ćwiczenia jest zobaczenie siebie z jak najkorzystniejszej , najatrakcyjniejszej strony, jako kogoś, kto posiada władzę nad własnym ciałem.  
 
3. Bez względu na to, jak dobrze wyglądamy, zawsze będą jakieś części naszego ciała, które odbiegają od standardu doskonałości. Łatwym sposobem tworzenia swojego pozytywnego wizerunku jest mówienie sobie komplementów codziennie rano przed odejściem od lustra.
 
4. Co wam się podoba w waszych ciałach? Rozmowa o tym z partnerem i pokazanie mu jak bardzo cenisz swoje własne ciała, może być wspaniałym ćwiczeniem pewności siebie.
 
5. Co wam się nie podoba w waszych ciałach? Pokażcie sobie swoje czułe punkty, tak aby partner pomógł Ci podretuszować obraz twojego ciała. Pamiętajcie kochający partner Cię akceptuje, nawet  jeżeli sami nie potraficie siebie w pełni zaakceptować.
 
6. Całkowita nagość jest aseksualna i nie daje pola do popisu wyobraźni, dlatego oglądając swą nagość postaraj się o dodanie jej zabarwienia seksualnego oraz skrycie defektów za pomocą eleganckich staniczków, rajstop, podwiązek. Nawet bezbłędna figura kobiety zyskuje na seksualnym uroku ukryta pod koronkową lub jedwabną koszulką.
 
7. Nie tylko bielizna dodaje uroku nagiej kobiecie. Z nagością kobiety doskonale komponują dzwoniące bransolety na rękach, łańcuszek na kostce lub szal na biodrach, rozpuszczone długie włosy lub buty na wysokich obcasach.
 
8. Postaraj się o prezentację własnej nagości w odpowiednim oświetleniu. Nie silnych obnażających wszystkie słabości żarówek, lecz korzystnego światła pod właściwym katem – takiego, jakiego używa fotograf, aby zrobić modelce jak najlepsze zdjęcie. Jeżeli światło wciąż twoim zdaniem jest nieodpowiednie , dokup żarówki i różowym świetle lub odpowiednio abażur.
 
9. Opanuj sztukę swobodnego i pełnego wdzięku poruszania się bez ubrania. Przy dźwiękach ulubionej muzyki , w samotności spróbuj z wdziękiem siedzieć, wstać chodzić czy tańczyć solo.
 
10. Wykorzystaj wzorce zmysłowego rozbierania się prezentowane obecnie w licznych filmach telewizyjnych. Obejrzyj dokładnie na czym polega umiejętność uwodzicielskiego rozbierania się i postaraj się wytrenować jego elementy.