Jesteś, jak magnes

Każdy marzy o szczęśliwym, wspaniałym życiu, o małżeństwie, w którym zarówno życie codzienne jak i współżycie seksualne, zawsze dawałyby obopólną radość i satysfakcję.
 
Jak zatrzymać wzajemną fascynację i uniesienia w seksie ? Jak utrzymać tę siłę przyciągania która, mimo upływu lat, będzie przyciągać nas nawzajem,  niczym magnes? Co zrobić?  Jak oddziaływać na partnera, aby życie zamienić w atrakcyjną przygodę?
 
1. Przede wszystkim zadbać o sprawność i aktywność fizyczną. Styl życia jest rzeczą decydującą o wyglądzie sprawności i zdrowiu. Nałogi, niewłaściwy tryb pracy i wypoczynku, niezdrowe odżywianie powodują, że bardzo szybko zarówno panowie jak i panie przybierają na wadze. I nadal nie tracą dobrego samopoczucia, uważając, że nadal samym wyglądem wzbudzają dreszcze emocji.
 
2. Dbajcie o własną atrakcyjność, zdrowie i higienę osobistą. Bardzo często mężczyźni z obwisłym brzuchem, źle ostrzyżeni, z nie umytą głową zapominają o podstawowym fakcie, że kobiety nade wszystko rozbudowane mają poczucie estetyki. Zaś przyduszone nadmiarem kochanego ciała, wcale szybciej nie dochodzą do orgazmu. Ich przyspieszony oddech świadczy raczej o trudnościach z oddychaniem.
 
Nadwaga partnera nie jest jedyną przyczyną łapania powietrza niczym ryba wyjęta z wody. Często przyczyną jest zła jakość otaczającej nas atmosfery  Nieprawidłowe spalanie tłuszczów przy zaburzonym funkcjonowaniu wątroby lub nerek doprowadza do powstawania związków chemicznych o nieprzyjemnym zapachu, które są wydychane przez płuca, a także wydzielane z potem przez skórę. Zdecydowaną mniejszość stanowią Ci dla których te zapachy są źródłem podniecających reakcji. Równie odstręczającym źródłem nieprzyjemnych zapachów jest brak higieny jamy ustnej, narządów płciowych czy stóp. Choroby płuc, oskrzeli lub żołądka również mogą być przyczyną nieświeżego oddechu.
 
Zmysł węchu u człowieka nierozerwalnie związane jest z emocjami, gdyż wynika to z budowy anatomicznej i fizjologii mózgu. Na etapie wstępnym budowy związku partnerskiego należy zatem jasno sobie uświadomić własne preferencje zapachowe i dla uniknięcia konfliktów jawnych bądź utajonych uzgodnić je z partnerem. Istnieją bowiem mężczyźni dla których kobieta nie podmyta dwa dni stanowi obiekt seksualnego zainteresowania. Podobnie kobiety preferują mężczyzn spoconych – czyli bardziej męskich. Większość jednak stanowią  takie kobiety i tacy mężczyźni, którzy preferują wyłącznie partnerów po kąpieli i którzy kojarzą się z zapachem dobrej wody toaletowej.
 
3. Rozmawiajcie ze sobą w łóżku i poza łóżkiem. Niestety w łóżku przeważnie milczymy, ale czemu się dziwić, skoro często na co dzień nie zawsze ze sobą mamy o czym rozmawiać. Kobiety wrażliwe są na słowa. Oprócz sapania jak miech kowalski swojego ukochanego ( kłania się nadwaga, nadciśnienie tętnicze, astma oskrzelowa, choroba wieńcowa  )  pragnęłyby słyszeć jego zapewnienia o tym, że nadal w Twoich oczach jest piękna , że nadal pragniesz pieścić ją i tylko ją , że nadal ją pożądasz jak przed laty.  Wiele kobiet ma kompleksy na punkcie swojego ciała i z czasem coraz trudniej im uwierzyć , że są nadal atrakcyjne i że podobają się swoim partnerom. Mężczyźni również pragną słyszeć od swoich partnerek oprócz litanii zarzutów poza łóżkiem, liczne ”nieprzyzwoitości” w łóżku. Rozmowa na tematy łóżkowe ze swoją partnerką i słuchanie o jej pragnieniach i potrzebach podnieca mężczyznę równie mocno, jak pupa partnerki.
 
4. Nie zapominajcie, że skoro sami lubicie być obiektem zainteresowania. Wasz partner również. Zabiegajcie o siebie wciąż na nowo. Nie przyzwyczajacie się do swojej obecności jak do czegoś banalnie codziennego. Skoro na początku waszego związku obecność drugiej osoby traktowaliśmy jak święto, więc czemu nie traktować tak siebie ponownie.
 
5. Sprawiajcie sobie miłe niespodzianki. Zaskakujcie się nawzajem. To sprawia iluzję nowości.
 
6. Spędzajcie ze sobą odpowiednią ilość czasu. Tak nie za dużo i nie za mała. Rozwijajcie swoje zainteresowania, poświęcajcie się pracy zawodowej, nie zapominajcie o przyjaciołach, ale z drugiej strony na potrzebę waszego związku zarezerwujcie odrobinę czasu. Czasu w którym nie padasz na nos ze zmęczenia.
 
7. Znajdźcie czas na wspólny wypoczynek. Nie tylko razem w domu. Organizujcie spotkania, chodźcie razem na imprezy.
 
8. Jeżeli w końcu się pokłócicie, bo czasami tak trzeba. Nie wyładowujcie ślepego gniewu na partnerze. Walczcie o swoje racje , a nie po to by się niszczyć. Zanim agresywnie potraktujesz partnera, pamiętaj – robiąc coś przeciwko niemu, szkodzisz sam/a sobie.  
 
9. W sferze erotyki dbajcie o nastrój i oprawę. W miarę upływu lat zawsze trzeba coś odnowić  w waszej intymnej świątyni. Nie wstydźcie się okazywać podczas zbliżeń, że jest wam dobrze. Kochacie się zawsze w nocy, zróbcie to rano, zróbcie coś co zburzy rutynę.
 
Starajcie się poznać swoje intymne potrzeby. Może z czasem trzeba będzie dokupić nowy skórzany gorset i wysokie buty, lub bieliznę na ten jeden raz. Ci sami mężczyźni, którzy chcieliby, aby ich żona w łóżku zachowywała się jak panienka z filmu porno, i znała co najmniej sto różnych pozycji stosunku, sami nie znają nawet jednej czwartej i ciągle robią to w ten sam sposób.
 
10. Pamiętajcie by darzyć się szacunkiem i życzliwością. Taką samą jak otoczenie. Dlaczego łatwiej spełnić wam prośbę osoby obcej niż partnera. Nie bądźcie hipokrytami, pokazując obcym zalety, których tak naprawdę nie ma.