Seks oralny

Pieszczoty oralnogenitalne to pojęcie którym określamy pobudzanie przy pomocy ust i języka narządów płciowych partnera celem wywołania u niego podniecenia, spotęgowania już istniejącego lub też doprowadzenia go do orgazmu.
 
Pieszczenie kobiety przez mężczyznę określamy mianem: cunnilinctio, wywodzi się ono z łacińskiego „cunnus„ – żeńskie narządy płciowe i ’’lingere” – lizać. Natomiast pieszczenie mężczyzny przez kobietę określane jest mianem: fellatio, pochodzi ono również z j. łacińskiego  ’’fellare’’ – ssać. Natomiast wzajemne i jednoczesne pieszczoty uprawiane przez obydwoje partnerów znane są pod nazwa pozycji 69, co stanowi symbol dwojga pieszczących się parterów leżących obok siebie z twarzą skierowaną w stronę narządów płciowych. Wbrew obiegowym opiniom taka forma wzajemnej aktywności seksualnej nie jest odkryciem pozornie rozerotyzowanej II połowy XX wieku. Fellatio, cunnilinctio i pozycja 69 są równie stare jak rodzaj ludzki i występują w sztuce erotycznej wszystkich kultur. W świątyniach Rajarani i Konarak w Indiach na płaskorzeźbach przedstawione są wszystkie możliwe do wyobrażenia pozycje seksu oralnego.
 
W japońskiej sztuce erotycznej techniki seksu oralnego są dość często przedstawiane na rycinach. Pieszczoty oralne popularne były również w Chinach. Jak głoszą przekazy historyczne, cesarzowa Wu Hu z dynasti T`ang wprowadziła na swoim dworze obyczaj, iż wszyscy mężczyźni przyjmowani przez nią na dworze, jak również ambasadorowie składający listy uwierzytelniające, składali jej hołd poprzez  wykonanie cesarzowej cunnilinctio. Królowa egipska Kleopatra natomiast sama uchodziła za mistrzynię fellatio, starożytni Grecy nadali jej nawet przydomek ’’ szeroko otwierająca usta „. Opowiadano ,że jednej nocy zaspokoiła w ten sposób stu rzymskich legionistów. Egipskie prostytutki na znak, że są biegłe w tej sztuce, malowały sobie usta jaskrawo czerwoną szminką.
 
Między kobietami i mężczyznami istnieją różnice w postawach wobec seksu oralnego, które wynikają z uwarunkowań kulturowych. W naszym kręgu kulturowym seks oralny utożsamiany jest często z zachowaniami z pogranicza nienormalności, grzechu czy wyrafinowania seksualnego. Dla wielu ludzi seks oralny kojarzy się z czymś ’’ nieczystym „, gdyż dochodzi tutaj do kontaktu warg i języka z organami wydalniczymi, co jednoznacznie prowadzi do skojarzeń z ’’brudnym seksem ” . Kobiety często unikają tej formy kontaktów, gdyż z jednej strony występuje u nich niechęć do męskiej budowy ciała, z drugiej zaś u nich samych zakorzenione jest od dzieciństwa negatywne nastawienie do własnych narządów płciowych. Okolica krocza utożsamiana jest z mało atrakcyjnym obszarem poznania i seks oralny staje się wówczas źródłem negatywnych przeżyć. Winę za taką postawę kobiet ponoszą również sami mężczyźni. W ich to postawie często można zaobserwować swoistą ambiwalencję. Z jednej strony bardzo pożądają takiej formy pieszczot, z drugiej zaś często w stosunku do tej formy pieszczot używają określeń pogardliwych i poniżających. Określenia te dotyczą zarówno samej formy pieszczot jak również kierowane są na partnerki w stosunku do których przejawiana jest postawa instrumentalna bądź lekceważąca. Niektórzy z mężczyzn również hołdują przekonaniu, że jest to seks niehigieniczny, a nawet nienormalny. Inni zaś przejawiają obawy typowe dla lęku kastracyjnego i obawiają się powierzenia swojego ” klejnotu ” zębom partnerki. Nierzadko spotkać się można z nadmierną idealizacją partnerki i wówczas w mniemaniu mężczyzny nakłanianie partnerki do seksu oralnego wiązało by się w jego mniemaniu z poniżeniem swojego ideału.  O ukrytych potrzebach w tej dziedzinie mężczyźni najczęściej ujawniają w kontaktach pozamałżeńskich, bądź z prostytutkami.  
 
Czy tak być powinno ?
 
Dla zdrowych par w seksie oralnym nie ma nic nienormalnego, perwersyjnego czy niehigienicznego. Jest to tylko przejaw akceptowanej aktywności seksualnej. Skoro całujemy i pieścimy ramiona, tors czy brzuch partnera zupełnie naturalnie podchodzić powinniśmy do intymnych jego części. Należy jednak umieć uszanować przekonania partnera i nie zmuszać go emocjonalnym szantażem do zachowań na które nie ma Ona/On ochoty. Jeżeli jedno pragnie seksu oralnego, zaś partner przejawia rezerwę , wskazana jest cierpliwość i takt w trakcie rozmowy na ten temat. Jeżeli chcemy aby ten rodzaj pieszczot stał się zmysłowym doświadczeniem nie możemy swoim brakiem wyrozumiałości doprowadzić do pogłębienia się , istniejących u partnera obaw.
 
Jakie pozytywne wartości niesie ze sobą seks oralny ? Przede wszystkim wpływa na intymność, wzajemną otwartość, czułość i akceptację partnerów. Poza dostarczaniem przyjemnych doznań obydwojgu partnerówwynikających z naturalnej delikatności w kontakcie warg  z narządami płciowymi, seks oralny jest doskonałym sposobem na kochanie się wówczas, gdy zaistnieją przeciwskazania do współżycia. Na przykład gdy penetracja pochwy nie jest wskazana w okresie poporodowym lub brak jest odpowiedniego zabezpieczenia antykoncepcyjnego. W sytuacji gdy zaburzenia erekcji u mężczyzny uniemożliwiają stosunek, mężczyzna ma jednak możliwość doprowadzenia swojej partnerki do orgazmu. Jest to również wyjątkowo skuteczny sposób na pobudzenie mężczyzny do ponownego kochania się. Dla kobiet przeżywających problemy ze spełnieniem ta forma pieszczot może stać się źródłem wielokrotnych orgazmów.
 
Co należy zatem zrobić aby sprawić swojemu partnerowi przyjemność?
 
Przede wszystkim obydwoje musicie  zadbać o czystość swoich narządów płciowych, a następnie ustalić czy będzie to tylko element gry wstępnej czy też dzisiaj doprowadzamy się nawzajem do orgazmu.
 
Rady dla kobiet: znajdź taką pozycję w której pieszczoty członka będą źródłem przyjemności dla Was obydwojga. Każdy mężczyzna ma swoją ulubioną pozycję, jeden woli stać trzymając klęczącą partnerkę za włosy, inny woli leżeć lub siedzieć. Mężczyźni są (o czym należy pamiętać) wzrokowcami, im oprócz samego kontaktu fizycznego, przyjemność sprawia  patrzenie na zupełnie niecodzienne zestawienie widoku twarzy partnerki ze wzwiedzionym członkiem w tle. Niektórym daje to poczucie siły i dominacji.
 
Jak powinnaś pieścić swojego mężczyznę aby sprawić mu maksimum przyjemności?
 
Gdy przyjmiesz odpowiednią pozycję, ujmij członek w dłoń, a następnie zwilż żołądź śliną. Potem włóż go do ust na głębokość która Ci będzie odpowiadała, a następnie zacznij wykonywać ruchy głową naprzemian wkładając i wyjmując członek. Pamiętaj abyś chroniła członek przed przypadkowym nawet kontaktem z zębami, gdyż łatwo go skaleczyć. Po wykonaniu od kilku do kilkunastu ruchów posuwistych wyjmij członek z ust i przejedź językiem po całej długości, aż do nasady. A następnie skieruj swoją uwagę na worek mosznowy. On jest również bardzo wrażliwy na bodźce dotykowe. Po kilku minutach takiego pobudzania skieruj swoją uwagę na zupełnie inną okolicę np.: piersi, szyję albo brzuch. Do ponownego pobudzania członka powróć dopiero po kilku minutach, zwiększy to rozkosz oczekiwania na dalszy ciąg pieszczot. Ponownie włóż członek do ust i zdecydowanymi ruchami posuwistymi drażnij okolicę rowka zażołędnego, zaś delikatnymi muśnięciami okolicę wędzidełka napletka (to taki mały fałd skóry na odwrotnej stronie członka w okolicy rowka zażołędnego). Omiataj językiem cały członek, lub trzymając członek nieruchomo w ustach delikatnie pieść dłońmi okolicę nasady członka imitując ruchy masturbacyjne, staraj się językiem drażnić sam czubek członka. Wszystkie te pieszczoty doprowadzą w końcu Twojego partnera na sam szczyt rozkoszy. Jeżeli nie jesteś zwolenniczką wytrysku w ustach musisz czujnie wyjąć członek z ust w momencie w którym intuicyjnie wyczujesz po reakcjach partnera zbliżanie się momentu kulminacyjnego. Wyjmij wówczas członek z ust i szybkimi ruchami dłonią doprowadź go do wytrysku. Jeżeli zaś nie przeszkadza Ci wytrysk w ustach w momencie wytrysku zaciśnij wargi na członku, i przyjmij nasienie do ust. Możesz je potem dyskretnie wypluć lub jeżeli sprawia Ci to przyjemność połknąć je. Jeżeli umówiliście się wcześniej że fellatio stanowi tylko element gry wstępnej w każdej chwili możesz przerwać pieszczoty, ściśnij wówczas lekko członek palcami w okolicy rowka zażołędnego celem zmniejszenia podniecenia i przejdźcie do kontynuowania kontaktu w postaci stosunku seksualnego. Fellatio w opisanym wydaniu stanowi również doskonałą terapię dla przywrócenia swojemu mężczyźnie formy po zakończonym dopiero co stosunku celem zachęcenia go do dalszego kontynuowania zabawy, jak również u mężczyzn przemęczonych, chorych lub mających kłopoty z erekcją z innych powodów.
 
Rady dla mężczyzn: Cunnilinctio jest doskonałym sposobem na doprowadzenie partnerki do szczytowania (zupełnie niezależnie od posiadanej w danym momencie erekcji). Może być to sposób na wyjątkowe jej rozbudzenie przed stosunkiem, lub jako sposobu na zagwarantowanie, że przeżyje Ona rozkosz po stosunku lub jako substytut stosunku.
 
Na początek całuj jej usta szyję, piersi, ramiona, brzuch zmierzając krok po kroku w interesującą Cię okolicę. Nie zaczynaj pieszczot od bezpośredniego całowania okolicy sromu, gdyż łatwo możesz zrazić kobietę do siebie, zwłaszcza jeżeli są to jej pierwsze doświadczenia w tym względzie. Gdy dojdziesz wreszcie w okolice krocza zacznij całować wargi zewnętrzne oraz okolicę wzgórka łonowego. Następnie delikatnie przejedź językiem wzdłuż warg sromowych po szparze sromowej. Ujmij w usta jedną wargę sromową i zacznij ją delikatnie ssać, następnie delikatnie poliż łechtaczkę, po czym rozdziel językiem wargi sromowe większe i wsuń język pomiędzy wargi sromowe mniejsze. Zacznij lizać okolicę wejścia do pochwy oraz przestrzeń pomiędzy pochwą i odbytem. Gdy poczujesz, że Twoja partnerka jest już pobudzona wówczas wsuń wyprostowany język do pochwy i zacznij wykonywać nim ruchy imitujące ruchy członka. Jednocześnie nie zapominaj o rękach która w tym czasie powinny błądzić po brzuchu, piersiach. Możesz pomóc sobie rękoma i delikatnie rozewrzeć nimi wargi sromowe większe celem lepszego wyeksponowania łechtaczki i pochwy. Przerwij na pewien moment stymulację pochwy i ponownie swoją uwagę skieruj na łechtaczkę. Samym czubeczkiem języka delikatnie drażnij ją stosując różne techniki pobudzania jej od delikatnych muśnięć do rytmicznych pociągnięć (imitujących chlipanie mleka ze spodeczka przez małego kotka). Po dłuższej lub krótszej chwili w zależności od Twojego temperamentu i reakcji partnerki spróbuj delikatnie ssać wargi sromowe mniejsze lub stymulować językiem ujście cewki moczowej. Możesz również całą szerokością ust ująć całą okolicę sromu i po uwięzieniu go wewnątrz ust, delikatnie lub mocno stymulować językiem łechtaczkę. Jednym kobieto nie odpowiada bezpośrednie lizanie łechtaczki , inne zaś lubią mocne ssanie i dociskanie językiem, po reakcji swojej partnerki przekonasz się jaki styl pobudzania preferuje Ona. W pewnym momencie przerwij stymulację językiem, wprowadź dwa lub trzy palce do pochwy celem wywołania innych doznań dotykowych, możesz również ponowić stymulację oralna drażniąc jednocześnie wnętrze pochwy palcami.
 
Możesz również przyczynić się do wzrostu doznań u partnerki wsuwając swój palec środkowy lub wskazujący do jej odbytu, zaś kciukiem stymulować wnętrze pochwy, w ten prosty sposób momentalnie doprowadzisz ją do orgazmu.  
 
Pobudzając kobietę ustami jesteś w stanie niezwykle precyzyjnie kontrolować przebieg reakcji seksualnych u swojej partnerki, zwiększając lub zmniejszając poziom jej podniecenia, aż do wywołania orgazmu. Rób co chcesz, byle tylko sprawiało to przyjemność Twojej ukochanej i stopniowo prowadziło ją do spełnienia. Pamiętaj, iż w trakcie cunnilinctio obowiązuje bezwzględny zakaz dmuchania do wewnątrz pochwy, zabawa taka może się zakończyć tragicznie na skutek przedostania się powietrza z macicy do krwi.
 
Przestrzegam przed korzystaniem z rozkoszy seksu oralnego z przygodnymi partnerami.
 
Zarówno nasienie jak i płyn lubrykacyjny z pochwy mogą przenosić wirusy HIV. Nigdy nie wiemy czy nie posiadamy uszkodzeń błony śluzowej w jamie ustnej lub przełyku które mogą stać się wrotami zakażenia. Zatem wstrzymajmy się jeżeli nie jesteśmy absolutnie pewni.